دسته‌بندی نشده

هدایای سازمانی ویژه زمستان

مقدمه

امروزه انواع روش‌های تبلیغاتی در دنیای کسب و کار وجود دارد از جمله آن‌ها می توان به تبلیغات روی بیلبورد ها، تبلیغات در شبکه‌های مجازی و … اشاره کرد. هدایای تبلیغاتی از ابزارهای تبلیغاتی مناسب در دوره‌های زمانی مختلف هستند. این هدایا با القای حس مثبت در مشتریان آنان را به برند شما متعهد خواهد کرد. حتی روی مشتریان جدید نیز تاثیرگذاری خوبی خواهد داشت.

اما چه زمانی و برای چه مناسبت‌هایی می توان هدایای تبلیغاتی را تهیه کرد؟ مناسبت‌های ملی و خصوصی بسیاری برای ارائه هدایای تبلیغاتی وجود دارند اما یکی از بهترین آن‌ها، هدایای تبلیغاتی در فصول مختلف سال است. مانند هدایای تبلیغاتی زمستان، بهار، پاییز و تابستان. با در پیش رو داشتن فصول سرد، مطالعه در مورد هدایای تبلیغاتی زمستان امری ضروری است.

ما در این مقاله هر آنچه باید در خصوص هدایای تبلیغاتی برای زمستان بدانید را بررسی خواهیم کرد. با دانستن این نکات در زمستان سال جاری قادر خواهید بود تبلیغات موثری برای شرکت و سازمان خود ترتیب دهید. در انتهای سال سودهای خوبی از تبلیغات به وسیله این هدایا نصیب کسب و کارتان خواهد شد. در انتهای این متن تعدادی از پرفروش‌ترین هدایای تبلیغاتی زمستانی آراهنر را نیز معرفی خواهیم کرد تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

 

چرا هدایای تبلیغاتی برای پیشرفت کسب‌وکارها ضروری‌اند؟

علت اهمیت هدایای تبلیغاتی را می توان از چندین وجه مختلف مورد بررسی قرار داد. این هدایا هم از جانب مشتریان و هم از نظر کسب و کار قابل بررسی هستند. همه این موارد که علل ضرورت هدایای تبلیغاتی را بیان می‌کنند در زیر آورده شده است:

 • اثر بخشی بسیار در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی

محققان بازاریابی بر اساس مطالعات صورت گرفته روی مشتریانی که هدایای تبلیغاتی در طول سال دریافت کرده اند به نتایج جالبی دست یافته اند. بر اساس این تحقیقات 89 درصد از مشتریان اعلام کرده اند نام برند مربوطه را به صورت میانگین تا یک سال پس از دریافت هدایای تبلیغاتی در ذهن خود داشته اند. همین طور 41 درصد از آنان نیز اظهار کردند کالای تبلیغاتی را 1-4 سال نگه داشته و استفاده می کردند. بنابراین کاربردی بودن گزینه اصلی در مورد هدایای تبلیغاتی است.

 • کاهش هزینه های بازاریابی بدون کاهش کیفیت کار

کسب و کارهای بزرگ و کوچک سالانه کمپین‌های تبلیغاتی متعددی را برگزار می کنند. کمپین‌هایی که هزینه‌های بسیار بالا اما اثر بخشی بسیار کمی در بردارند. امروزه هدایای تبلیغاتی علاوه بر تاثیرگذاری مناسب بر مشتریان، در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی هزینه بسیار کمی نیز برای واحد بازاریابی کسب‌وکارها دارند. بنابراین به جای اتلاف هزینه منابع مالی در جاهای نادرست می‌توانید با خرید هدایای تبلیغاتی موثر با روش کم هزینه‌تری به اهداف تبلیغاتی خود برسید.

 • آشنایی سریع‌تر مشتریان با برند و نام تجاری شما

به دنبال سریع‌ترین راه برای شناساندن برند خود به مشتریان مختلف هستید؟ اگر پاسخ شما نیز بله است، حتما باید به فکر تهیه هدایای تبلیغاتی موثر باشید. فرقی نمی‌کند کسب‌وکار شما چه محصولاتی دارد و یا چه خدماتی ارائه می‌کند، در هر صورت هدایای تبلیغاتی شما را بسیار سریع‌تر از سایر روش‌ها به دنیای پویای کسب‌وکار معرفی خواهند کرد.

این ویژگی می توانید هم در آغاز یک کسب‌وکار مناسب باشد هم در توسعه آن. برای مثال حتی اگر برند شما در عرصه کسب‌وکار عضو جدیدی نباشد، با ارائه هدایای تبلیغاتی می توانید محصولات و یا خدمات جدید خود را در دوره های زمانی مختلف به مشتریان معرفی کنید.

 • هدایای تبلیغاتی بیشتر از سایر روش‌های در معرض دید قرار می‌گیرند.

حتما در طول روز تبلیغات تلویزیونی یا تبلیغات در صفحات مجازی به چشم شما نیز خورده است. نمی توان گفت این روش‌ها هیچ تاثیری ندارند اما به راحتی می توان گفت که تاثیرگذاری آن‌ها بسیار کمتر از هدایای تبلیغاتی است. در واقع تبلیغات شاید فقط 1- 2 دقیقه در مقابل چشمان شما باشند در حالی که هدایای تبلیغاتی ممکن است سال ها مورد استفاده قرار بگیرند.

اگر این هدایا کاربردی باشند و به درستی انتخاب شوند، روی افراد بیشتری تاثیر خواهند داشت. بیایید با یک مثال به بررسی آن بپردازیم. تصور کنید شما یک هدیه تبلیغاتی مانند یک کیف تبلیغاتی دریافت کرده‌اید. علاوه بر اینکه خودتان این هدیه را در طول روز مشاهده می کنید با حمل آن در جاهای مختلف، برند ارائه کننده توسط افراد بیشتری نیز دیده می شود. این قدرت هدایای تبلیغاتی موثر است!

 

چرا هدایای تبلیغاتی برای زمستان؟

همان طور که اشاره شد هدایای تبلیغاتی انواع مختلفی دارند و می توان آن‌ها در زمان‌های مختلفی به مشتریان ارائه کرد. انتخاب بهترین زمان‌بندی برای هدایای تبلیغاتی بیشتر با استراتژی‌های بازاریابی کسب‌وکار شما مرتبط است. در واقع نمی‌توان نسخه مشترکی را برای همه کسب و کار ها پیچید.

یکی از بهترین مناسبت‌ها ارائه هدایای تبلیغاتی در شروع و یا تغییر فصول است. برای مثال پس از فصل پاییز ممکن است شما تغییراتی در محصولات و یا شیوه ارائه خدمات خود ایجاد کنید. بهترین راه برای معرفی این تغییرات جدید به مشتریان، استفاده از هدایای تبلیغاتی برای زمستان است.

 

هدایای تبلیغاتی موثر برای زمستان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

اگر دقت کرده باشید در پاراگراف‎های قبلی به جای استفاده از عبارت هدایای تبلیغاتی، بیشتر عبارت هدایای تبلیغاتی موثر استفاده می شد. در نتیجه همه هدایای تبلیغاتی تاثیرگذاری یکسانی نخواهند داشت. این هدایا در صورت داشتن ویژگی‎های زیر تاثیر مناسبی بر مشتریان خواهند داشت:

 • کاربردی بودن، اولین ویژگی هدایای تبلیغاتی

نکته ای که در مورد همه هدایای تبلیغاتی صدق می‏کند، کاربردی بودن آن‌ها است. اگر هدیه ای با کاربردهای روزمره بیشتر تهیه کنید، افراد در طول روز دفعات بیشتری از آن هدایا استفاده خواهند کرد. در هر بار استفاده نام برند شما به صورت ناخودآگاه در ذهن افراد ثبت و ضبط خواهد شد. این مسئله هدف اصلی کسب‌‍‎‎‌‌‎‏‏وکارهای مختلف از تهیه هدایای تبلیغاتی است.

با توجه به این تاثیر، ناخودآگاه مشتریان با دیدن نام برند شما در فروشگاه‌های مختلف هدیه تبلیغاتی را به یادخواهند آورد. همین احساس مثبت نسبت به یک سازمان یا شرکت سودهای خوبی نصیب شما خواهد کرد. علاوه بر این تجربه خوبی نیز برای مشتریان مختلف رقم خواهد خورد.

 • بسته‌بندی را فراموش نکنید!

ممکن است ما لوکس‌ترین و خاص‌ترین هدایا را برای تبلیغات تهیه کنید اما بسته‌بندی مناسبی برای آن تدارک نبینید. آیا در این صورت نیز می‌توان گفت شما هدیه تبلیغاتی موثری تهیه کرده اید؟ البته که نه. تاثیر یک هدیه تنها در ارتباط با موضوع و یا کاربرد آن نیست؛ بنابراین هیچگاه بسته‌بندی را فراموش نکنید.

امروزه بسته‌بندی های متفاوت چوبی، مقوایی، چرمی و … در بازار موجود هستند که متناسب با هدیه خود می‌توانید یکی از آن‌ها را خریداری کنید. یکی از نکات قوت هدایای تبلیغاتی آراهنر تهیه جعبه و بسته‌بندی‌های اختصاصی برای هر یک از انواع هدایا است. ما در آراهنر شما را از خرید بسته‌های نامرتبط بی نیاز می‌کنیم و هدایا را در بهترین جعبه‌ها برای مشتریان شما آماده می نماییم.

 • تناسب هدایای تبلیغاتی با مناسبت آن

آخرین ویژگی هدایای تبلیغاتی متناسب بودن آن با موضوع تبلیغات است. برای مثال شما تصمیم گرفته‌اید هدایای تبلیغاتی برای زمستان تهیه کنید. انتخاب شربت‌های خنک تابستانی برای این موضوع بسیار نامتناسب است و نه تنها تاثیر مثبتی نخواهد داشت بلکه ممکن است باعث بیزاری مشتریان شما نیز شود. پس حتما هدایایی مرتبط تهیه کنید. برای هدایای تبلیغاتی زمستانی می توانید بسته‌های هدیه‌ای از نوشیدنی‌های گرم در نظر بگیرید.

 

نکات مهم در خصوص هدایای تبلیغاتی برای زمستان

 • از موثر ترین روش‌های بازاریابی، تهیه هدایای تبلیغاتی برای مشتریان است.
 • هدایای تبلیغاتی برای زمستان باید کاملا با فصل زمستان و آب‌وهوای سرد مرتبط باشند. برای این منظور آراهنر هدایای مختلفی از دمنوش‌ها را برای شما طراحی کرده است.
 • سه ویژگی اصلی هدایای تبلیغاتی کاربردی بودن، بسته‌بندی مناسب و موضوع هدیه است.
 • هدایای تبلیغاتی علاوه بر تاثیرگذاری بر مشتریان باعث شناخته شدن سریع‌تر برند شما با هزینه کمتری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.