دانش و یادگیری

هر آنچه باید راجع به بسته خوش آمدگویی (Welcome Package) بدانید

مقدمه

آیا نیاز است در بدو ورود کارمندان بسته‌های هدیه کاربردی به آنان داده شود؟ آیا با ولکام پکیج‌ و انواع آن آشنا هستید؟ آیا لزوم ارائه هدایای سازمانی برای خوش آمد گویی را می‌دانید؟

خوش آمد گویی و استقبال از افرادی که جدیدا وارد یک محیط شده‌اند، در فرهنگ ما نهادینه شده است، چه خوش آمد گویی به محیط کار و یا سمینارها باشد و چه خوش آمد گویی به یک میهمانی و دورهمی خانوادگی. در فرهنگ غرب برای خوش آمد گویی به افرادی که جدیدا به محیط کاری وارد می‌شوند، بسته‌های هدیه‌ای تدارک دیده می‌شوند که اصطلاحا به آن ولکام پکیج گفته می‌شود.

در ایران نیز اخیرا برای افزایش علاقمندی و ایجاد محیطی مناسب برای کارمندان جدید از این ولکام پکیج‌ها و یا همان بسته‌های خوش آمد گویی استفاده می‌شود. این بسته‌ها در بدو ورود و شروع کار به افراد هدیه داده می‌شوند که انواع مختلفی دارند. از جمله انواع بسته‌های خوش آمد گویی می‌توان به بسته‌ها لوازم تحریر، بسته های الکترونیک، کارت های هدیه و … اشاره کرد. هر یک از این موارد مزایای خاص خود را دارند.

چیزی که به شما در انتخاب بهترین پکیج‌های خوش آمد گفتن به کارمندان جدید کمک خواهد کرد، شناخت آنان و نیازهای محیط کاری و همین‌طور زمینه کسب و کار شما است. با توجه به مواردی که ذکر شد، باید نکات و فاکتورهای مختلفی را درانتخاب بسته‌ها لحاظ کنید اما پیش از آن نیاز است که از لزوم این بسته‌ها آگاه شوید.

 

ولکام پکیج یا بسته خوش آمد گویی چیست و چرا باید آن را تهیه کرد؟

بیشتر ما تجربه شروع به کار در محیط‌های تازه و با افرادی که شناختی از آنان نداریم را داشته‌ایم. روز اول برای اکثریت روزی ناشناخته و کمی استرس‌زا است. برای بهبود بخشیدن این وضعیت پکیج‌هایی تحت عنوان ولکام پکیج یا همان بسته‌های خوش آمد گویی تهیه شده‌اند که در روز اول به کارمندان تازه کار ارائه می‌شوند.

این بسته‌ها هدیه علاوه بر اینکه از استرس افراد می‌کاهد، در بدو ورود ارزش و اهمیت آنان برای سازمان و کسب و کار را نشان می‌‌دهد. همین موضوع سبب می‌شود افراد علاوه بر داشتن دید مناسب نسبت به محل کار خود، در آینده نیز بازدهی خوبی داشته باشند و به نوعی نسبت به حرفه و محیط کار خود علاقه نشان دهند.

این بسته‌ها معمولا از هدایای مختلفی تشکیل می‌شوند که در پاراگراف‌های بعدی به بررسی تاثرات مثبت، انواع مختلف و نحوه انتخاب بهترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

تاثیرات مثبت بسته خوش آمد گویی

تصور کنید شما وارد محیطی شده‌اید که آشنایی چندان با نحوه کار و دیگر کارمندان و به طور کلی هر آنچه مربوط به پیچ و خم‌های کاری آن شرکت است ندارید. ارائه ولکام پکیج در چنین شرایطی باعث دلگرمی و انگیزش کارمندان جدید می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر کسب و کار است؛ بنابراین سرمایه گذاری روی ایجاد رضایت در کارمندان نه تنها بیهوده نیست بلکه کاملا ضروری است. به این صورت نشان می‌دهید که چقدر افراد و توانمندی‌های آنان برای شما و کسب و کارتان ارزشمند است. همین‌طور از همان ابتدای ورود به فکر نیازهای افراد نیز هستید.

همه‌ی این موارد همراه با هم باعث افزایش رضایت کارکنان شده و تاثیر مثبت روی آنان می‌گذارد. این تاثیر مثبت مستقیما در روند کاری کسب و کار شما نیز تاثیر گذار خواهد بود. با توجه به موارد ذکر شده، اگر تاکنون نیز به فکر هدیه‌ای برای بدو ورود کارکندان خود نبوده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه و توزیع آن اقدام نمایید.

 

انواع ولکام پکیج‌ها (بسته‌های خوش آمد گویی)

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، با نهادینه شدن فرهنگ ارائه هدیه خوش آمد گویی در شرکت‌ها انواع مختلفی از این بسته‌های هدیه ارائه می‌شوند. تعدادی از انواع آن عبارت‌اند از:

بسته‌های لوازم اداری و لوازم التحریر

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در روز اول کاری خود حتی یک خودکار نیز به همراه نداشته‌اید و به ناچار از همکار بغل دستی خود درخواست کرده‌اید؛ بنابراین لوازم تحریر و لوازم اداری از جمله موارد ضروری برای افراد از همان اولین روز کاری هستند. پس چرا هدیه‌ای متشکل از این لوازم به کارمندان خود ارائه نکنیم؟

به جای اینکه کارمندان از روز دوم وسایل ضروری همراه خود بیاورند، از همان روز اول می‌توانند با لوازم نو و جذابی که صرفا برای آنان تدارک دیده شده، کار خود را آغاز کنند. این بسته‌ها مواردی همانند دفترچه یادداشت، خودکار، ماگ، خوارکی و … تشکیل می‌شوند که برای همه افراد ضروری هستند.

بسته‌های متشکل از لوازم الکترونیک

برخی شرکت‌ها نیز ممکن است مایل باشند لوازمی مانند فلش مموری، پاوربانک، موس و … به کارمندان خود هدیه کنند. نمی توان گفت این هدایا مناسب نیستند اما اثر بخشی و جذابیت مورد اولی که بررسی کردیم را ندارند. اما اگر به این دسته از لوازم به عنوان بسته خوش آمد گویی علاقمند هستید، می تواند در ترکیب با لوازم اداری مواردی مانند پد موس و فلش مموری نیز تدارک ببینید.

پس در خاطر داشته باشید که لوزم التحریر اولویت اول برای شروع یک روز کاری در محیط کار هستند.

هدایای مالی مانند کارت هدیه

شاید در نگاه اول به نظر برسد که کارمندان صرفا با هدایایی که جنبه مادی داشته باشند به کار پایبند می‌شوند. باید بگوییم که در طول سال‌ها مطالعه، افراد پیشرو در مدیریت به این تنیجه رسیده اند که افراد صرفا با هدیه‌های مالی به کار خود علاقمند نمی‌شوند. پس چنین بسته‌های در شروع کار اصلا مناسب نمی‌باشند.

بنابراین اگر پیش از این به فکر تهیه بسته‌های خوش آمد گویی از این دست بوده‌اید بهتر است ذهنیت خود را کمی تغییر دهید

 

 

 

چگونه بهترین بسته‌های خوش آمد گویی را انتخاب کنیم؟

با انواع بسته‌های هدیه خوش آمد گویی آشنا شدیم و تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که لوازم اداری بهترین گزینه‌ برای این منظور هستند. بهتر است این بار موضوع را از جنبه متفاوت‌تری بررسی کنیم. اینکه چه نوع بسته‌ای برای کارمندان کسب و کار شما مناسب است؟

بیایید با بیان یک مثال به بررسی این مسئله بپردازیم. فرض کنید شما کسب و کاری هستید که کارمندانی را استخدام می کنید که بیشتر روزهای سال را در ماموریت و سفر به شهرهای مختلف هستند. برای چنین کسب و کاری ارائه لوازم اداری که فقط در دفتر کاری کاربرد دارند چندان مناسب نیست. یا برای کسب و کاری که کارمندان آن بیشتر با دستگاه‌ها سر و کار دارند لوازم اداری شاید زیاد مناسب نباشند. بنابراین باید به فکر وسایلی مانند دستکش، ماسک، کلاه حفاطتی و وسایلی از این دست باشید.

به صورت پیش فرض ما تصور می‌کنیم که شما صاحب شرکتی هستید که کارمندان شما پشت میزهای اداری و در دفاتر کار می کنند، به همین دلیل بیشترین تمرکز ما به بسته خوش آمد گویی متشکل از لوازم التحریر است.

 

بسته‌های خوش آمد گویی در نشست ها و سمینارها

پیش از این بستر به بررسی ارائه ولکام پکیج‌ها برای کارمندان جدید الورود پرداخیتم. در کنار این مورد مهم دیگری نیز وجود دارد و آن خوش‌آمدگویی به افراد شرکت کننده در سمینار‌های کاری می‌باشد. این نوع از هدایای خوش آمد گویی تا حدودی وظیفه هدایا تبلیغاتی را نیز به عهده دارند، زیرا در گردهمایی ها ممکن است، شرکت کننده هایی از دیگر شهرها و حتی کشور ها نیز داشته باشید.

به نوعی برای تشکر از حضور آنان در مراسم شما و نیز ارائه تبلیغات خود می توانید بسته‌های خوش آمد گویی مختلفی در نظر بگیرید. این بسته‌ها را می توانید هم از لوازم اداری، هم از خوراکی‌های سنتی و صنایع دستی نیز تهیه کنید. در آراهنر انواع مختلفی از هدایای تبلیغاتی با قیمت‌ها و انواع مختلف ارائه می‌شوند که می‌توانید در وبسایت به بررسی بهترین آن‌ها بپردازید.

 

معرفی بسته خوش آمدگویی ویژه

یکی از جدیدترین بسته‌های هدیه آراهنر، هدیه خوش آمد گویی ویژه همکاران است. علت ویژه نامیده شدن این بسته، طراحی منحصر بفرد آراهنر و انتخاب ضروری‌ترین لوازم برای شروع کار است. در کنار لوازم ضروری، تعدادی محصول سرگرمی جالب و خوراکی نیز برای افزایش جذابیت آن در این بسته قرار گرفته است. بیایید ابتدا نگاهی به لیست محصولات این بسته بیندازیم تا بهتر بتوانیم به بررسی آن بپرداریم.

محصولات بسته خوش آمد گویی بارمان عبارت‌اند از:

هدایای کاربردی بسته بارمان

در این پکیج تعدادی هدایا با کاربردهای روزمره موجود می‌باشد. این هدایا عبارت‌اند از:

 • ماگ سفالی در دار

بی شک یکی از اجزای ضروری برای ادامه فعالیت‌ها در دفاتر کاری نوشیدن یک فنجان چای یا دمنوش داغ است. به همین علت یک عدد ماگ سفالی ویژه در این بسته قرار داده‌ایم.

 • خودکار و دفتر برنامه‌ریزی یا کتاب

از دیگر موارد بسیار کاربردی دفترچه‌های برنامه‌ریزی و خودکار است. در پکیج بارمان یک بسته شامل خودکار‌های رنگی متنوع و یک کتاب یا دفتر برنامه ریزی بر اساس سفارش شما قرار می‌گیرد.

 • یک عدد خوراکی

در روز اول کاری به عنوان خوشامد‌گویی به کارمندان شیرینی قاووت قرار داده‌ایم. این شیرینی از محصولات استان کرمان است و با در‌بر داشتن نارگیل، آرد نخودچی و … بسیار مقوی و مغذی می‌باشد. علاوه بر این یک عدد نوشیدنی انرژی بخش برای ادامه فعالیت‌ها نیز در بسته بارمان قرار دارد.

هدایای سرگرمی و تزئینی بسته بارمان

به جز هدایای کاربردی، تعدادی هدیه جذاب و جالب توجه نیز در این بسته وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • یک عدد تاس خوش شانسی

یکی از هدایای جالب این بسته، تاس خوش شانسی است که برای اولین روز کاری و ورود کارمندان هدیه خوشایندی خواهد بود.

 • وسیله سرگرمی

هدیه‌هایی از این دست برای تقویت روحیه کارمندان بسیار مناسب است. در این بسته نیز یک وسیله بازی و سرگرمی برای اوغات فراغت افراد قرار داده شده است.

 • تابلو خوشامدگویی

به رسم خوشامدگویی به محل کار جدید، یک عدد تابلو مخصوص نیز در بست بارمان وجود دارد که زینت بخش اتاق کاری افراد خواهد بود.

 • بسته‌بندی ویژه

اولین چیزی که افراد با آن روبرو می‌شوند، بسته‌بندی است و نه خود هدایا. به همین علت بسته‌بندی مقوایی با نقش‌های زیبا و مرتبط با فعالیت‌های کاری برای هدیه بارمان طراحی شده است.

بسته خوش آمد گویی بارمان نیز با داشتن رنگ‌ها و طرح‌ها جالب، وظیفه ایجاد تاثیر مناسب در نگاه اول را به خوبی بر عهده می‌گیرد. بسته بندی آن از جنس مقوایی است؛ بنابرانی نیاز نیست در خصوص سنگینی وزن و حمل آن نگران باشید.

 

نکات مهم درباره بسته خوش‌آمدگویی

 • ولکام پکیج یا همان بسته خوش آمد گویی در ابتدای ورود کارمندان به محیط کار به آنان ارائه می‌شود.
 • این بسته ها خود به دو نوع بسته خوش آمد گویی کارمندان و بسته‌های خوش آمد گویی مخصوص سمینار و نشست‌ها تقسیم می‌شوند.
 • از نظر محصولات انواع مختلفی از این بسته‌ها را می‌توان بر اساس نوع کسب و کار، نیازهای کارمندان جدید و همین‌طور سلیقه خود تهیه کرد.
 • یکی از ولکام پکیج‌ها برای کسب و کارها، بسته لوازم اداری و لوازم التحریر می‌باشد که نسبت به دیگر بسته‌های خوش آمد گویی مانند بسته لوازم الکترونیک، انتخاب بهتر و مناسب‌تری می‌باشد.
 • علت ضرورت این بسته ها در بدو ورود را می توان به ایجاد جو و دیدگاه مثبت برای کارکنان و رضایت آنان نسبت داد.
 • یکی از بهترین بسته‌های ویژه برای خوش آمد گویی، بسته بارمان آراهنر می‌باشد.
 • بسته بارمان ویژه خوش آمد گویی کارکنان جدید می‌باشد که در آن لوازم اداری، ماگ، خوراکی و دیگر محصولات جذاب و سرگرم کننده نیز قرار گرفته‌اند.
 • بر اساس سفارش شما محصولات بسته بارمان قابلیت حذف و اضافه کردن را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.